DACH Information

DACH Information

Od 14 marca do 14 maja 2022 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do niemieckojęzycznej bazy danych firmy EBSCO – DACH Information.

Baza DACH Information zawiera unikalny zbiór niemieckojęzycznych pełnotekstowych czasopism naukowych, magazynów i publikacji branżowych. Dzięki multidyscyplinarnemu zakresowi baza oferuje bogate, wysokiej jakości pełnotekstowe zasoby, które wspierają badania w szerokim zakresie tematów, od sztuki i nauk humanistycznych po medycynę i nauki ścisłe.

Tematyka bazy obejmuje takie zagadnienia jak sztuka, biznes, komunikacja, edukacja, prawo niemieckie, historia, nauki humanistyczne, lingwistyka, zarządzanie, marketing, matematyka, pielęgniarstwo, psychologia, nauki społeczne i praca socjalna, nauki ścisłe, i wiele więcej.

Baza DACH Information została dodana do listy baz na platformie EBSCOhost (serwis EBSCOhost Web) oraz aktywowana w wyszukiwarce EDS.

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej także pod bezpośrednim linkiem lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Użytkownikom rozpoczynającym pracę z platformą EBSCOhost lub multiwyszukiwarką EDS polecamy materiały pomocnicze w języku polskim.

Zapraszamy do korzystania oraz nadsyłania opinii o przydatności bazy!