SciFlow. Write, improve & format your scientific texts

SciFlow. Write, improve & format your scientific texts

Od 27 lutego do 27 kwietnia 2023 r. pracownicy, doktoranci i studenci mogą skorzystać z dostępu testowego do platformy SciFlow.

SciFlow to platforma online, która upraszcza przepływy pracy związane z pisaniem prac naukowych i publikowaniem artykułów. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu komunikacji i wyeliminowanie frustracji związanych z ponownym formatowaniem wielu wersji rękopisów i plików tekstowych.

Narzędzie do pisania i publikowania SciFlow pozwala zaoszczędzić czas (i nerwy) podczas tworzenia publikacji naukowych:

  • Formatowanie tekstu zgodnie z wytycznymi czasopisma jest zautomatyzowane.
  • Cytowanie i dodawanie przypisów jest uproszczone.
  • Współpraca online między autorami jest natychmiastowa w jednym miejscu.

Automatyczne formatowanie zgodnie z wytycznymi czasopisma

Dzięki nowej, łatwej do przeszukiwania bazie danych czasopism, w SciFlow dostępne są tysiące szablonów od wydawców (np. Elsevier, Wiley, IEEE, Springer Nature i innych). Naukowcom łatwo będzie rozpocząć pracę z SciFlow, ponieważ od samego początku można znaleźć odpowiedni szablon. W razie potrzeby brakujące szablony będą oczywiście dodawane na żądanie.

Bibliografia i cytowania w odpowiednim stylu

SciFlow daje możliwość połączenia wybranego narzędzia do zarządzania bibliografią i wszystkie odnośniki zostaną dodane do bibliografii i sformatowane w odpowiednim stylu jednym kliknięciem. SciFlow obsługuje ponad 8000 stylów cytowania.

Współpraca nad jednym tekstem

SciFlow zachowuje ostatnią wersję tekstu, a współautor, promotor lub inny użytkownik, który uzyskał pozwolenie od autora, ma również do niej wgląd oraz możliwość komentowania i poprawiania tekstu bezpośrednio w SciFlow.

SciFlow obsługuje teksty napisane w dowolnym języku (obecnie sprawdzanie tekstu jest dostępne tylko w języku angielskim przez LanguageTool i niemieckim przez Duden-Mentor).

Aby uzyskać dostęp do zasobów platformy SciFlow użytkownicy powinni otworzyć stronę https://sciflow.net/en/tu-kielce/start i utworzyć konta przy użyciu adresu e-mail w domenie uczelni.

Zachęcamy do uczestnictwa w webinarium SciFlow:

Więcej informacji o webinarium tutaj.