W 2025 r. Biblioteka Główna kontynuuje subskrypcję serwisu BIBLIO Ebookpoint.
BIBLIO Ebookpoint to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci. Na ofertę BIBLIO składa się obecnie ponad 100 wydawnictw. BIBLIO Ebookpoint oferuje dostęp do ponad 50 000 pozycji w czterech formatach: ebooki, audiobooki, kursy wideo, podcasty.
Dla czytelników z Politechniki Świętokrzyskiej dostępne są ebooki z kategorii:
- Technika i mechanika
- Architektura
- Drogownictwo
- Inne
- Instalacje elektryczne
- Kolej
- Lotnictwo
- Materiałoznawstwo
- Militaria. Technika wojskowa
- Motoryzacja
- Ochrona środowiska
- Ogólna budowa maszyn
- Telekomunikacja
oraz kursy wideo z 9 kategorii:
- Bazy danych
- Big Data
- Cyberbezpieczeństwo
- Elektronika
- Grafika/Wideo/CAX
- Narzędzia programistyczne
- Programowanie
- Sieci komputerowe
- Urządzenia mobilne
Wykaz pozycji w subskrybowanym pakiecie
Mamy również możliwość uzupełnienia subskrypcji o ebooki, audiobooki i kursy video z dowolnej kategorii. Prosimy o zgłaszanie propozycji tytułów poprzez BIBLIO lub na adres bibat(at)tu.kielce.pl!
Aby skorzystać z BIBLIO Ebookpoint konieczna jest wstępna rejestracja, a następnie logowanie do systemu. Książki można czytać na komputerze, tablecie, smartfonie lub czytniku. W celu ułatwienia korzystania z BIBLIO powstała aplikacja mobilna na systemy Android i iOS.
Instrukcje do korzystania z BIBLIO:
- Instrukcja logowania IP
- Instrukcja korzystania z BIBLIO
- Filtrowanie po wykupionej ofercie
- Jak wypożyczać publikacje w ebookpoint BIBLIO
- Zmiana danych w panelu czytelnika
- Jak powiększać ekran w BIBLIO
Poszczególne publikacje są „wypożyczane” na różną ilość dni: ebooki na 14 dni, a audiobooki i kursy wideo na 7 dni. Po tym czasie znikają z półki czytelnika, ale można je wypożyczyć ponownie, o ile są dostępne. Na życzenie czytelników możemy zmienić te ustawienia.
Dla czytelników, którzy chcą korzystać z BIBLIO z komputerów domowych lub urządzeń mobilnych mamy pulę kodów dostępu. Kod dostępu można uzyskać pisząc na adres: bibat(at)tu.kielce.pl. Sposób wykorzystania kodu prezentuje załączona instrukcja w formacie PDF. Kody z ubiegłego roku zachowują ważność!
W celu weryfikacji, czy mail z prośbą o kod dostępu pochodzi od użytkownika z PŚk prosimy o wysyłanie wiadomości z adresu @tu.kielce.pl (pracownik PŚk) lub @student.tu.kielce.pl (student PŚk). Studentów prosimy także o podawanie w mailu imienia i nazwiska oraz numeru albumu lub numeru karty bibliotecznej.