Narzędzia LibKey

Narzędzia LibKey

Od 23 maja 2024 pracownicy, doktoranci i studenci mają możliwość testowania narzędzi LibKey firmy ThirdIron.

LibKey to zaawansowany zestaw narzędzi optymalizujący dostęp do artykułów naukowych licencjonowanych przez biblioteki. Został zaprojektowany tak, aby zminimalizować liczbę kroków niezbędnych do uzyskania dostępu do treści pełnotekstowych.

Wszystkie narzędzia dostępne są w sieci uczelnianej! Aby skorzystać z LibKey z komputera domowego należy skonfigurować przeglądarkę i zalogować się na serwer uczelniany. Aktualne instrukcje do logowania z domu umieszczone są na stronie Biblioteki.


LibKey Link

LibKey Link zapewnia dostęp jednym kliknięciem do artykułów w formacie PDF i HTML z dowolnej bazy danych, w której używany jest moduł rozpoznawania linków – w przypadku PŚk jest to multiwyszukiwarka EDS. Jeśli pełny tekst jest dostępny w ramach subskrypcji naszej biblioteki, można go natychmiast pobrać.


LibKey Discovery

LibKey Discovery integruje się z LibKey Link i multiwyszukiwarką EDS. Użytkownicy mogą korzystać z dostępu do treści za pomocą jednego kliknięcia, mogą przeglądać całe wydanie czasopisma, skąd pochodzi odnaleziony artykuł i przeglądać zdjęcia okładek z ponad 28 000 czasopism.


LibKey.io

LibKey.io to narzędzie do wyszukiwania zbiorów biblioteki za pomocą identyfikatora cyfrowego obiektu (DOI) konkretnego artykułu lub jego identyfikatora PubMed (PMID). Jest to rodzaj skrótu umożliwiającego sprawdzenie dostępu do artykułu bez przeglądania wyników wyszukiwania w bazie danych.

Wystarczy wejdź na stronę http://libkey.io/libraries/3692 i wpisać DOI lub PMID, aby znaleźć plik PDF.


LibKey Nomad i LibKey Nomad++

LibKey Nomad to wtyczka do przeglądarki, która automatycznie wyświetla odnośnik informujący o dostępności pełnych wersji dokumentów, do których uprawniona jest biblioteka.

Aby zainstalować wtyczkę LibKey Nomad należy:

  • Wybrać z rozwijanej listy instytucji Politechnika Swietokrzyska.
  • Można rozpocząć przeglądanie: jeśli znajdziesz się na stronie internetowej z artykułami, LibKey Nomad automatycznie sprawdzi, czy masz do nich dostęp. Jeśli tak, wówczas zobaczysz powiadomienie umożliwiające bezpośredni dostęp do artykułu.

LibKey Nomad++ zawiera moduł oferujący funkcję eksportu cytatów bezpośrednio z LibKey Nomad. Gdy LibKey Nomad wykryje artykuł na stronie, oprócz łącza do pełnego tekstu zaoferuje opcję eksportu danych cytowań artykułu do jednej z wielu różnych usług zarządzania cytatami.


BrowZine

BrowZine to narzędzie, które pozwala użytkownikom przeglądać, czytać i zapisywać cytaty z czasopism naukowych na dowolnym urządzeniu. BrowZine jest dostępny w wersji na komputer stacjonarny, a także jako aplikacja. Wystarczy wejść na stronę https://browzine.com/libraries/3692, aby rozpocząć przeglądanie czasopism bibliotecznych lub pobrać aplikację BrowZine i z rozwijanej listy wybrać „Politechnika Świętokrzyska”.