EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection

EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection

Firma EBSCO Information Services (EBSCO) udostępniła nową darmową kolekcję e-booków zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection jest wolna od DRM, dostępna bezpłatnie na platformie EBSCOhost i łatwa do znalezienia za pośrednictwem EBSCO Discovery Service.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press. Dzięki tej kolekcji biblioteki uzyskują dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewnia użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.