Dzisiaj jest:
piątek, 26 luty 2021 r.
Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława .

Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Od 15 lutego do 16 marca 2021 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość ponownego skorzystania z testu Writefull.

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @tu.kielce.pl
Writefull Revise i Writefull Cite są dostępne pod linkami dedykowanymi wyłącznie dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Każdy zainteresowany otrzyma szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy również na webinaria, na których jeden ze współzałożycieli pokaże, jak Writefull automatycznie koryguje i wprowadza poprawki w celu ulepszenia tekstów naukowych:

3 marca 2021 r. (środa) godz. 13.00zarejestruj się

1 kwietnia 2021 r. (czwartek) godz. 10.00 - zarejestruj się

11 maja 2021 r. (wtorek) godz. 12.00 - zarejestruj się

Webinaria odbędą się w języku angielskim. Każdy uczestnik może na życzenie otrzymać świadectwo uczestnictwa w webinarium.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę się zarejestrować, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

W przypadku jakichkolwiek problemów z rejestracją lub uczestnictwem prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .