Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Październik 2018

Witamy w pierwszym numerze Informatora w nowym roku akademickim 2018/2019 i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Aktualności

Szkolenie

25 października 2018 r. (czwartek) w budynku Rektoratu i Biblioteki Głównej w sali 34 (parter) w godzinach 10.00-11.30. odbędzie się szkolenie:

Wykorzystanie platformy Web of Science, jej baz i narzędzi do gromadzenia, zarządzania i zastosowania bibliografii załącznikowej oraz oceny dorobku naukowego

Prowadzącym będzie p. Marcin Kapczyński z firmy Clarivate Analytics. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o wcześniejsze telefoniczne (tel. 443) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zgłoszenie udziału.

Szczegółowy program spotkania

Test

Od 3 października do 3 listopada 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania dwóch baz danych wydawnictwa McGraw-Hill: AccessEngineering i AccessScience.

  • AccessEngineering - multimedialna, na bieżąco aktualizowana baza danych z zakresu inżynierii. Jest stosowana do nauczania i rozwiązywania współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii na rzeczywistych przykładach. Przeznaczona dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów.
  • AccessScience - multimedialna encyklopedia/baza wiedzy. Jest to jedna z najbardziej znanych baz/platform online z dziedziny nauk ścisłych. Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje jest McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology (ed.10).

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Nowe Zeszyty Naukowe z możliwością wypożyczenia na zewnątrz

Nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.

Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Przypominamy!

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Biblioteka jest uczestnikiem konsorcjum Taylor & Francis. Poprzez konsorcjum pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 536 tytułów.

Więcej informacji na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/