Dzisiaj jest:
niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Luty 2017

Witamy w kolejnym numerze Informatora w 2017 roku i zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie

W 2017 r. Biblioteka Główna PŚk posiada w prenumeracie następujące czasopisma wydawnictwa Sigma-NOT:

Oprócz prenumeraty drukowanej mamy również dostęp do archiwum elektronicznego ww. czasopism w Portalu Informacji Technicznej. Artykuły archiwalne wydane przed listopadem 2012 r. dostępne są w postaci plików pdf (do zapisu i do druku). Wszystkie artykuły wydane po tym terminie udostępnianie są w postaci plików swf (do czytania na ekranie monitora bez możliwości zapisu i wydruku).

Biblioteka posiada 5 kodów dostępu do PIT. Istnieje możliwość udostępnienia kodów pracownikom PŚk. W tym celu należy zgłosić się do Oddziału Wydawnictw Ciągłych BG (II piętro p. 212, tel. 443), aby zapoznać się z warunkami korzystania z PIT, a następnie pobrać kod i instrukcję. Ze względu na ograniczoną liczbę kodów, każdy kod może być przypisany kilku osobom.


Aktualności

Szkolenia

Firma Elsevier oferuje udział w szkoleniu on-line Zgłaszanie czasopism do bazy Scopus krok po kroku, które odbędzie się 27 lutego o godzinie 10:00.

Celem tego szkolenia będzie zapoznanie uczestników z procesem oceny czasopism indeksowanych w bazie Scopus oraz stawianym im wymogom.

Aby wziąć udział w szkoleniu prosimy o rejestrację tutaj: REJESTRACJA


Przypominamy!

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej w ramach konsorcjum mają dostęp do bazy IEEE/IET Electronic Library (IEL).

Zawartość bazy IEEE IEL:

Dostęp do bazy IEEE/IET Electronic Library (IEL) jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/