Dzisiaj jest:
środa, 26 kwietnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena .
Aktualności

Narodowy program publikacji naukowych Springer Open Choice/Open Access w Polsce

Program Springer Open Choice/Open Access jest finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizowany w ramach narodowej licencji akademickiej na czasopisma Springer od roku 2010. Program został przedłużony na rok 2017.

Program umożliwia publikowanie artykułów w czasopismach naukowych na zasadzie swobodnego dostępu (Open Access). Artykuły Open Access poddane są temu samemu co w tradycyjnym modelu publikacji procesowi korekty i akceptacji z udziałem recenzentów, ale po przyjęciu do publikacji stają się dostępne w wersji elektronicznej dla wszystkich użytkowników Internetu na świecie.

Szczegółowe informacje o programie na stronach ICM.

Poprawiony: piątek, 27 stycznia 2017 07:56
 

Portal Wiedzy Normalizacyjnej

Polski Komitet Normalizacyjny wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników utworzył Portal Wiedzy Normalizacyjnej.

Portal zawiera trzy strefy:

Portal pozwala również na skorzystanie z wieloaspektowej wyszukiwarki norm.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i korzystania z wiedzy umieszczonej w Portalu.

poniedziałek, 06 października 2014 10:29
 

Spisy treści Zeszytów Naukowych

Od października 2012 r. rozpoczęliśmy publikowanie zeskanowanych spisów treści Zeszytów Naukowych Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej oraz Zeszytów Naukowych Politechniki Świętokrzyskiej za lata 1969-2012.

W chwili obecnej udostępniamy spisy treści następujących serii Zeszytów Naukowych: Budownictwo, Chemia, Elektryka, Nauki Społeczno-Ekonomiczne, Problemy Ekonomiki i Organizacji, Problemy Nauk Podstawowych, Transport, Nauki Techniczne i Nauki Ekonomiczne. Ze spisów treści można korzystać na stronie Biblioteki, w zakładce Zeszyty Naukowe PŚk - spisy treści.

Kolejne spisy treści - w przygotowaniu.

Poprawiony: poniedziałek, 02 listopada 2015 08:49
 

Uwolnij książki!

bookcrossing.pl

Biblioteka Politechniki Świętokrzyskiej włączyła się do międzynarodowej akcji „Uwolnij książki!”

Nasza półka bookcrossingowa o nazwie „Przy windzie” znajduje się w Bibliotece na I piętrze, koło windy. Można tu pozostawić zbędne książki o dowolnej tematyce, które na pewno ktoś inny chętnie przeczyta, albo wybrać coś ciekawego dla siebie. Książki są rejestrowane w serwisie bookcrossing.pl i otrzymują swoje numery identyfikacyjne, które umożliwiają śledzenie ich losów.
Przeczytaną książkę najlepiej „uwolnić” ponownie, np. zostawić ją na wybranej półce bookcrossingowej.

Szczegółowe informacje o akcji „Uwolnij książki” i wykaz wszystkich półek bookcrossingowych można znaleźć w serwisie bookcrossing.pl

Jeśli masz niepotrzebną książkę, włącz się do akcji „Uwolnij książki” i przynieś je na naszą półkę "Przy windzie"!

poniedziałek, 10 grudnia 2012 11:08
 

Narzędzia bibliometryczne

Zapraszamy do korzystania z przydatnych narzędzi bibliometrycznych prezentowanych na aktualizowanych na bieżąco stronach Biblioteki:

  • Polska Bibliografia Naukowa - portal gromadzący informacje dotyczące czasopism naukowych oraz publikacji autorstwa polskich naukowców

Pomoce i instrukcje do korzystania z wszystkich narzędzi można znaleźć na stronach Biblioteki w zakładkach:

Polecamy również Warsztat badacza komunikacji - blog naukowy Emanuela Kulczyckiego na temat warsztatu naukowego (narzę­dzi badaw­czych, pro­gra­mów kom­pu­te­ro­wych, prze­pi­sów praw­nych regu­lu­ją­cych pracę badaw­czą) oraz komunikacji naukowej.

Poprawiony: środa, 30 grudnia 2015 08:24
 
pierwsza poprzednia 1 2 następna ostatnia

Strona 2 z 2