Dzisiaj jest:
piątek, 18 października 2019 r.
Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła .
Archiwum testowanych zasobów

Platforma VitalSource

Od 6 czerwca do 6 lipca 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mogą korzystać z dostępu testowego do podręczników z kolekcji Pearson eTextbook Library na platformie VitalSource.

Z każdej książki w teście platformy VitalSource może korzystać jednocześnie 3 użytkowników przez 24 godziny.

VitalSource - ulotka informacyjna

Lista tytułów dostępnych w teście

Bookshelf - instrukcja

Dostęp do platformy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności kolekcji!
czwartek, 06 czerwca 2019 12:23
 

ICE Virtual Library

Od 20 maja do 30 czerwca 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do bazy ICE (Institution of Civil Engineers) Virtual Library. ICE Publishing wydaje specjalistyczne książki i czasopisma dotyczące inżynierii lądowej, wodnej, geotechniki, materiałoznawstwa i transportu.

W ramach testu dostępna jest kolekcja ICE Current Engineering Journals Collection :

Prezentacja zasobów ICE Virtual Library

Dostęp do kolekcji jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności kolekcji!
poniedziałek, 20 maja 2019 13:24
 

World Scientific

Od 23 maja do 23 czerwca 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do książek i czasopism elektronicznych World Scientific Publishing.

World Scientific Publishing jest wydawcą akademickim książek i czasopism naukowych, technicznych i medycznych z siedzibą w Singapurze. World Scientific Publishing Company jest jednym z wiodących wydawców naukowych na świecie i największym międzynarodowym wydawcą naukowym w regionie Azji i Pacyfiku.

Tematyka kolekcji:

 • Asian Studies
 • Business & Management
 • Chemistry
 • Computer Science
 • Economics & Finance
 • Engineering / Acoustics
 • Environmental Science
 • Life Sciences / Biology
 • Materials Science
 • Mathematics
 • Medicine
 • Nanotechnology & Nanoscience
 • Nonlinear Science, Chaos & Dynamical Systems
 • Physics and Astronomy
 • Social Sciences

Dostępne w teście:

Prezentacja World Scientific

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności kolekcji!
czwartek, 23 maja 2019 09:55
 

Baza OnArchitecture

Od 8 kwietnia do 31 maja 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają otwarty dostęp testowy do bazy Ebsco OnArchitecture.

OnArchitecture to audiowizualna baza danych dla architektów, naukowców, badaczy i studentów. Zawartość OnArchitecture obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. Zespół ekspertów jest prowadzony przez dwóch chilijskich architektów i naukowców, Felipe de Ferrari i Diego Grassa, posiadających olbrzymie doświadczenie redakcyjne i audiowizualne. Baza obejmuje 400 pozycji i jej zawartość stale rośnie.

Prezentacja bazy (w jęz. angielskim)

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (OnArchitecture Trial) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności bazy!

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:17
 

Association for Computing Machinery: Digital Library

Od 1 kwietnia do 1 maja 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do największej na świecie kolekcji publikacji z zakresu informatyki ACM Digital Library. Kolekcja powiększa się co roku o 18 000 pozycji. Obecnie dostępnych jest w niej ponad 420 000 artykułów.

ACM Digital Library obejmuje między innymi:

 • 50 czasopism naukowych, w tym takie wiodące tytuły, jak: Journal of ACM, Computing Survey, Transactions on Graphics, Transactions on Information Systems (Lista tytułów)
 • 8 magazynów, w tym Communication of the ACM
 • materiały konferencyjne (ze 170 konferencji organizowanych corocznie; wiele konferencji indeksowanych jest w bazie CORE The Computing Research and Education Association of Australasia, znajdującej się w wykazie MNiSW)
 • 37 biuletynów technicznych przygotowywanych przez grupy dyskusyjne (Special Interest Groups SIG)

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 25