Dzisiaj jest:
piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek .
Archiwum testowanych zasobów

Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci PŚk mają otwarty dostęp testowy do baz EBSCO: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Academic Search Ultimate to wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera artykuły z czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej. Czasopisma indeksowane są w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 10 021
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 9 017
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 6 506
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 5 254

Business Source Ultimate to najobszerniejsza baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza zawiera studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 3 507
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 2 112
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 1 401
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 1 103

Dostęp do baz jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (serwis EBSCOhost Web), zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych lub zdalnie z komputerów domowych z wykorzystaniem linków:

Zachęcamy także do udziału w szkoleniach towarzyszących testom:

 • Academic Search Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 10.00 - link do sesji
7.03 (środa) o godz. 11.00 - link do sesji

 • Business Source Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 11.00link do sesji
7.03 (środa) o godz. 10.00link do sesji

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności baz!

czwartek, 01 marca 2018 07:45
 

Czasopisma Sage Publishing

Od 5 marca do 6 kwietnia 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania czasopism wydawnictwa Sage, zawartych w dwóch kolekcjach tematycznych:

 • Sage Premier 2018 - multidyscyplinarna kolekcja czasopism, oferująca dostęp do ponad 1000 tytułów od 1999 r., zawierająca ponad 800 000 artykułów
 • IMechE Complete Collection - kolekcja 18 czasopism (wraz z archiwami od 1847) z zakresu szeroko rozumianej inżynierii
Więcej…
 

MSI Eureka - wszystko o materiałach nieorganicznych

Od 9 do 29 października 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci mogą korzystać z wersji testowej platformy MSI Eureka.

MSI Eureka to:

 • Największa baza danych bibliograficznych na temat materiałów nieorganicznych
 • Ponad 70 000 systemów
 • Wiarygodne źródło diagramów fazowych (ponad 4400 systemów)
 • Dane od roku 1830 do chwili obecnej
 • ok. 250 czasopism + literatura
Więcej…
 

IEEE-Wiley Telecommunications eBooks Library

Od 4 do 18 grudnia 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci w ramach platformy IEEEXplore mają dostęp testowy do e-booków IEEE-Wiley Telecommunications.

IEEE wspólnie z wydawnictwem Wiley oferują nową kolekcję książek elektronicznych, która koncentruje się szczególnie na sektorze telekomunikacyjnym i dziedzinach pokrewnych. Biblioteka e-booków IEEE-Wiley Telecommunications przeznaczona jest dla studentów, badaczy i praktykujących inżynierów. Kolekcja składa się z 337 tytułów, do których prawa autorskie posiada Wiley oraz 25 dodatkowych tytułów wspólnie wydanych przez IEEE-Wiley Press, co w sumie daje to 362 tytułów w kolekcji.

Więcej…
 

Bazy danych EBSCO

Od 15 maja do 15 lipca 2017 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania 3 specjalistycznych baz danych EBSCO: Art & Architecture Source, Energy & Power Source oraz GeoRef.  Bazy zostały dodane na platformę EBSCOhost Politechniki Świętokrzyskiej oraz do multiwyszukiwarki EDS, a także są dostępne pod bezpośrednimi linkami:

 • Art & Architecture Source - pełnotekstowa baza z dziedziny architektury i sztuki, zawierająca m.in. pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i ponad 220 książek

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

 • Energy & Power Source - baza z zakresu energetyki, umożliwiająca dostęp do ponad 420 czasopism pełnotekstowych oraz indeksów ponad 930 publikacji

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

 • GeoRef - baza zawierająca ponad 3,7 miliona rekordów bibliograficznych z zakresu geologii

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 23