Dzisiaj jest:
wtorek, 16 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła .
Archiwum testowanych zasobów

Science Robotics

American Association for the Advancement of Science jest międzynarodową organizacją non-profit zajmującą się rozwojem nauki i dbającą o to aby jak najlepiej służyła ludziom. Od 1880 roku wydaje tygodnik Science. Oferta AAAS poszerzyła się w ostatnim czasie o kilka tytułów, w tym Science Robotics.

Od 14 maja do 3 sierpnia 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do czasopisma Science Robotics.

Science Robotics publikuje oryginalne, recenzowane artykuły naukowe z zakresu robotyki poświęcone m.in. tematyce sztucznej inteligencji, pojazdom autonomicznym, interakcji człowiek-robot, robotyce przemysłowej, materiałoznawstwu, technologii medycznej, robotyce usługowej, kosmicznej i podmorskiej.

Więcej…
 

Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci PŚk mają otwarty dostęp testowy do baz EBSCO: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Academic Search Ultimate to wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera artykuły z czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej. Czasopisma indeksowane są w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 10 021
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 9 017
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 6 506
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 5 254

Business Source Ultimate to najobszerniejsza baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza zawiera studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 3 507
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 2 112
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 1 401
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 1 103
Więcej…
 

Czasopisma Sage Publishing

Od 5 marca do 6 kwietnia 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania czasopism wydawnictwa Sage, zawartych w dwóch kolekcjach tematycznych:

  • Sage Premier 2018 - multidyscyplinarna kolekcja czasopism, oferująca dostęp do ponad 1000 tytułów od 1999 r., zawierająca ponad 800 000 artykułów
  • IMechE Complete Collection - kolekcja 18 czasopism (wraz z archiwami od 1847) z zakresu szeroko rozumianej inżynierii
Więcej…
 

MSI Eureka - wszystko o materiałach nieorganicznych

Od 9 do 29 października 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci mogą korzystać z wersji testowej platformy MSI Eureka.

MSI Eureka to:

  • Największa baza danych bibliograficznych na temat materiałów nieorganicznych
  • Ponad 70 000 systemów
  • Wiarygodne źródło diagramów fazowych (ponad 4400 systemów)
  • Dane od roku 1830 do chwili obecnej
  • ok. 250 czasopism + literatura
Więcej…
 

IEEE-Wiley Telecommunications eBooks Library

Od 4 do 18 grudnia 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci w ramach platformy IEEEXplore mają dostęp testowy do e-booków IEEE-Wiley Telecommunications.

IEEE wspólnie z wydawnictwem Wiley oferują nową kolekcję książek elektronicznych, która koncentruje się szczególnie na sektorze telekomunikacyjnym i dziedzinach pokrewnych. Biblioteka e-booków IEEE-Wiley Telecommunications przeznaczona jest dla studentów, badaczy i praktykujących inżynierów. Kolekcja składa się z 337 tytułów, do których prawa autorskie posiada Wiley oraz 25 dodatkowych tytułów wspólnie wydanych przez IEEE-Wiley Press, co w sumie daje to 362 tytułów w kolekcji.

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 23