Dzisiaj jest:
czwartek, 17 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf .

Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.  Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Od 2 listopada do 1 grudnia 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość skorzystania z testu Writefull.

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @tu.kielce.pl
Writefull Revise i Writefull Cite są dostępne pod linkami dedykowanymi wyłącznie dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Każdy zainteresowany otrzyma szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy również na webinaria z udziałem twórców platformy oraz ekspertów z zakresu sztucznej inteligencji i lingwistyki stosowanej, na których zostaną omówione główne parametry i kluczowe cechy Writefull.

28 października 2020 r. (środa) godz. 13.00 - formularz rejestracyjny

9 listopada 2020 r. (poniedziałek) godz. 11.00 - formularz rejestracyjny

18 listopada 2020 r. (środa) godz. 13.00 - formularz rejestracyjny

Webinaria odbędą się w języku angielskim. Do zainteresowanych osób zostanie wysłane potwierdzenie uczestnictwa.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę się zarejestrować, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.