Dzisiaj jest:
czwartek, 17 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf .

Academic Research Source

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 Biblioteka Główna PŚk będzie subskrybentem bazy danych EBSCO Academic Research Source, natomiast od 19 października do 31 grudnia br. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do bazy.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Baza zawiera ponad 370 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię.

Lista tytułów książek

Lista tytułów czasopism

Academic Research Source eBooks - bezpośredni dostęp

Academic Research Source eJournals - bezpośredni dostęp

Przewodnik: Korzystanie z bazy Academic Research Source

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.