Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Styczeń 2019

Witamy w pierwszym numerze Informatora w 2019 roku i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Nowe czasopisma włączone do zbiorów Biblioteki

Nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.

Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Aktualności

Od 1 stycznia 2019 r. użytkownicy baz EBSCO otrzymali w ramach licencji krajowej dostęp do baz Academic Search oraz Business Source w wersji Ultimate. Bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate są wyższymi, bogatszymi wersjami baz Academic Search Complete oraz Business Source Complete, które były dostępne dotychczas w ramach konsorcjum.

18 stycznia 2019 r. będzie można skorzystać z 30-minutowej prezentacji baz Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate.

Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate - prezentacja baz danych i opcji wyszukiwawczych

Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o kliknięcie linku „Przejdź do platformy” obok daty szkolenia, 5-10 minut przed szkoleniem. Zostaną Państwo automatycznie przeniesieni do platformy WebEx. Tutaj znajduje się instrukcja, jak zalogować się na platformę WebEx.

Program Springer Open Choice – licencja Compact

Program Springer Open Choice dla Polski umożliwia autorom afiliowanym w polskich instytucjach akademickich publikowanie artykułów otwartych na licencji CC BY w czasopismach hybrydowych Springer. Od 1 stycznia 2019 r. w Polsce działa nowa licencja krajowa Springer w tzw. wersji Compact. Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie Biblioteki Wirtualnej Nauki.


Przypominamy!

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. Biblioteka PŚk ponownie jest uczestnikiem konsorcjum Taylor & Francis. Dzięki konsorcjum T&F pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 531 tytułów.

Dostęp do czasopism Taylor & Francis jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Więcej informacji na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/