Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Wydanie Specjalne 1/2018

Witamy w specjalnym numerze Elektronicznego Informatora BG poświęconego w całości elektronicznym zasobom licencyjnym dostępnym dla naszych użytkowników w 2018 r. i zachęcamy do zapoznania się z możliwościami korzystania z nich.

Przypominamy o możliwości rezygnacji z otrzymywania Elektronicznego Informatora oraz bieżących wiadomości za pomocą linków w stopce biuletynu.


Elektroniczne zasoby licencyjne w Bibliotece

 • Krajowe licencje akademickie

W ramach krajowych licencji akademickich dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Świętokrzyskiej w 2018 r. dostępne są bazy:

Szczegółowe informacje o zawartości baz znajdują się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz Biblioteki Głównej PŚk.

 • Czasopisma Taylor & Francis

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. dzięki konsorcjum Taylor & Francis pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 536 tytułów.

W ramach subskrypcji użytkownicy mają m.in.:

 • dostęp do pełnotekstowych artykułów z czasopism bieżących oraz archiwum (począwszy od 1998 roku) w formacie PDF i HTML,
 • dostęp dla nieograniczonej liczby jednoczesnych użytkowników,
 • możliwość wyszukiwania z wykorzystaniem różnych kryteriów,
 • możliwość kopiowania i drukowania obrazów i tekstu w wysokiej jakości,
 • linkowania do materiałów referencyjnych poprzez CrossRef.

Szczegółowe informacje o bazie Taylor & Francis znajdują się na stronie Biblioteki Głównej PŚk.

 • Dostęp do archiwum IEEE

Dzięki umowom konsorcyjnym IEEE/IET Electronic Library (IEL) z lat ubiegłych PŚk zachowała prawo do roczników archiwalnych z okresu licencji, tj. 2012, 2015, 2016 i 2017.

Roczniki archiwalne dostępne są w portalu komunikacji naukowej INFONA, który zawiera ponadto archiwum krajowe wraz z bieżącymi zasobami i codzienną aktualizacją czasopism Elsevier, Springer i Wiley, książki Springer z lat 2004, 2005 i 2009-2011 oraz książki Wiley z lat 2009 i 2015, archiwum licencji konsorcyjnej ACS oraz otwarte zasoby polskie.

 • Baza LEX OMEGA online

System Informacji Prawnej LEX OMEGA zawiera teksty aktów prawnych (m. in. z Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, Dzienników Urzędowych) oraz wykładnię prawną w postaci orzecznictwa sądów i administracji, piśmiennictwa prawniczego i pism urzędowych.

Baza obejmuje również moduły tematyczne: Informator Prawno-Gospodarczy (zawiera ogłoszenia m.in. z Monitora Polskiego "B"), Komentarze, Polska Bibliografia Prawnicza, Prawo Europejskie i Prawo Miejscowe.

Więcej informacji o bazie wraz z instrukcją instalacji znajduje się na stronie Biblioteki Głównej PŚk.

 • Czasopisma prenumerowane w wersji print+online

Biblioteka Główna PŚk subskrybuje dla czytelników wybrane czasopisma polskie i zagraniczne w wersji drukowanej z możliwością korzystania z wersji elektronicznej. Informacje o dostępności pełnotekstowej wersji elektronicznej można znaleźć na stronie Biblioteki:

gdzie Pełne teksty oznaczają otwarty dostęp, Pełne teksty w sieci PŚk - dostęp ograniczony do autoryzowanych numerów IP, natomiast Pełne teksty w BG - dostęp jednostanowiskowy na terenie Biblioteki.

 • Wyszukiwarka naukowa EDS (EBSCO Discovery Service)

EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia użytkownikom łatwy i skuteczny dostęp do wszystkich źródeł elektronicznych Biblioteki  (prenumerowanych i Open Access) na jednej platformie wyszukiwawczej.

Więcej informacji o multiwyszukiwarce EDS na stronie Biblioteki.

Dostęp do większości zasobów elektronicznych jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Problemy z korzystaniem z baz i czasopism elektronicznych należy zgłaszać do Biblioteki telefonicznie (443) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/