Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Kwiecień 2018

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Dostęp do archiwum IEEE

W związku z licznymi pytaniami użytkowników o możliwość korzystania z zasobów bazy danych IEEE/IET Electronic Library (IEL) informujemy, że mamy prawo do roczników archiwalnych z okresu licencji, tj. 2012, 2015, 2016 i 2017.

Roczniki archiwalne dostępne są w portalu komunikacji naukowej INFONA, który zawiera ponadto archiwum krajowe wraz z bieżącymi zasobami i codzienną aktualizacją czasopism Elsevier, Springer i Wiley, książki Springer z lat 2004, 2005 i 2009-2011 oraz książki Wiley z lat 2009 i 2015, archiwa licencji konsorcyjnych ACS oraz otwarte zasoby polskie.

Dostęp do INFONY jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie

  • Materiały Budowlane - czasopismo fachowe z zakresu budownictwa, ukazujące się od 1946 r. Bezpłatny dostęp do pełnych tekstów obejmuje numery archiwalne z lat 2004-2009
  • Power Electronics and Drives - publikacja Katedry Maszyn Elektrycznych, Napędów i Pomiarów Politechniki Wrocławskiej z dziedziny energoelektroniki, w tym napędów elektrycznych, systemów energii odnawialnej i systemów mechatronicznych
  • PUA - Przestrzeń Urbanistyka Architektura - czasopismo naukowe poświęcone problematyce związanej z dyscypliną naukową architektura i urbanistyka
  • Silesian Journal of Pure and Applied Mathematics - czasopismo naukowe Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej z zakresu czystej i stosowanej matematyki i informatyki
  • Zarządzanie Mediami - recenzowany internetowy kwartalnik naukowy dotyczący problematyki zarządzania mediami
  • Portal Czasopism Naukowych - portal Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezentujący pełną treść 69 periodyków i czasopism wydawanych elektronicznie we współpracy z różnymi ośrodkami naukowymi z całej Polski (uczelnie wyższe oraz ogólnopolskie towarzystwa naukowe)

Aktualności

Test

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci PŚk mają otwarty dostęp testowy do baz EBSCO: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13 500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki.

Szkolenia

Zapraszamy na kwietniową edycję bezpłatnych szkoleń internetowych z zakresu korzystania z baz i narzędzi, jakie oferuje firma EBSCO. Szczegółowe informacje i terminy oferowanych szkoleń znajdują się na stronie Biblioteki. Szczególnej uwadze polecamy prezentację aktualnie testowanych baz Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate.


Przypominamy!

W związku z rozpoczęciem przygotowań do prenumeraty czasopism na rok 2019 Biblioteka PŚk zwraca się z prośbą o zgłaszanie propozycji tytułów czasopism polskich i zagranicznych niezbędnych w procesie naukowo-dydaktycznym. Zostaną one przedstawione do akceptacji dziekanom poszczególnych wydziałów, którzy zadecydują o ostatecznym kształcie prenumeraty.

Propozycje można zgłaszać telefonicznie pod numer wew. 443, e-mailem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub korzystając z formularza elektronicznego najpóźniej do 25 maja 2018 r.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/