Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Czasopisma Taylor & Francis

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. Biblioteka jest uczestnikiem konsorcjum Taylor & Francis. Taylor & Francis Group publikuje ponad 2500 recenzowanych czasopism we współpracy z 700 renomowanymi towarzystwami i instytucjami naukowymi. Publikacje te obejmują tematycznie większość dziedzin nauk humanistycznych, społecznych, medycznych, przyrodniczych, matematycznych, inżynieryjnych oraz technicznych.

Ponad 1180 tytułów czasopism T&F znajduje się w indeksach cytowań Web of Science® - Thomson Reuters, a ponad 1040 posiada wskaźnik Impact Factor.

Dzięki konsorcjum Taylor & Francis pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 531 tytułów.

W ramach subskrypcji użytkownicy mają:

  • dostęp do pełnotekstowych artykułów z czasopism bieżących oraz archiwum (począwszy od 1998 roku) w formacie PDF i HTML,
  • dostęp dla nieograniczonej liczby jednoczesnych użytkowników,
  • możliwość wyszukiwania z wykorzystaniem różnych kryteriów,
  • możliwość kopiowania i drukowania obrazów i tekstu w wysokiej jakości,
  • linkowania do materiałów referencyjnych poprzez CrossRef,
  • linkowania do artykułów relatywnych,
  • możliwość tworzenia listy dokumentów ulubionych,
  • statystyki wykorzystania,
  • powiadomienia e-mailowe informujące o opublikowaniu artykułów odnoszących się do preferowanej tematyki.

Dostęp do czasopism Taylor & Francis jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Korzystanie z platformy ułatwią materiały pomocnicze (w jęz. angielskim):

Użytkownikom, którzy korzystają z okien wyszukiwania, sugerujemy zaznaczenie opcji "Only show content I have full access to", co automatycznie zawęzi otrzymane rezultaty do artykułów dostępnych w wersji pełnotekstowej.

Wszelkie problemy związane z korzystaniem z czasopism Taylor & Francis prosimy zgłaszać do Biblioteki (tel. 443 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).