Dzisiaj jest:
środa, 20 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał .

Bazy danych EBSCO

Od 15 maja do 15 lipca 2017 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania 3 specjalistycznych baz danych EBSCO: Art & Architecture Source, Energy & Power Source oraz GeoRef.  Bazy zostały dodane na platformę EBSCOhost Politechniki Świętokrzyskiej oraz do multiwyszukiwarki EDS, a także są dostępne pod bezpośrednimi linkami:

  • Art & Architecture Source - pełnotekstowa baza z dziedziny architektury i sztuki, zawierająca m.in. pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i ponad 220 książek

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

  • Energy & Power Source - baza z zakresu energetyki, umożliwiająca dostęp do ponad 420 czasopism pełnotekstowych oraz indeksów ponad 930 publikacji

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

  • GeoRef - baza zawierająca ponad 3,7 miliona rekordów bibliograficznych z zakresu geologii

Szczegółowe informacje o bazie

Dodatkowe informacje wraz z listą publikacji

Dostęp do baz jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (serwis EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Z baz można korzystać również zdalnie - z komputerów domowych bądź urządzeń mobilnych - za pomocą hasła dostępu, które można otrzymać w Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (budynek BG, II piętro).

Dla użytkowników rozpoczynających pracę z platformą EBSCOhost lub multiwyszukiwarką EDS oferujemy materiały pomocnicze w języku polskim.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności poszczególnych baz!