Dzisiaj jest:
piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Październik 2015

Witamy w pierwszym numerze Informatora w nowym roku akademickim 2015/2016 i zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Zapraszamy do korzystania z Bazy Lektur, zawierającej wykaz lektur dla każdego przedmiotu. Baza obejmuje książki, artykuły z czasopism, instrukcje, normy, a także adresy stron www. Z poziomu bazy możliwe jest sprawdzenie dostępności danej publikacji w zbiorach naszej Biblioteki.

Nowe czasopisma włączone do zbiorów Biblioteki

Nowe Zeszyty Naukowe z możliwością wypożyczenia na zewnątrz

Najnowsze polecane czasopisma pełnotekstowe dostępne bezpłatnie w Internecie

 • Edukacja, Technika, Informatyka - półrocznik Uniwersytetu Rzeszowskiego poruszający problemy edukacji technicznej, zawodowej, informatycznej i informacyjnej
 • Infotezy - internetowy periodyk Open Access podejmujący tematykę wytwarzania, gromadzenia, organizacji i rozpowszechniania informacji
 • Logistyka - czasopismo obejmujące zagadnienia magazynowania i transportu, oferujące pełne teksty artykułów naukowych
 • WIPO Magazine - dwumiesięcznik z zakresu własności intelektualnej, kreatywności i innowacyjności w pracy, wydawany w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim
 • INFONA - Portal Komunikacji Naukowej, na którym można przeglądać i zamieszczać swoje artykuły. Jest na nim ponad dziesięć mln publikacji, ponad siedem tys. czasopism i prawie czternaście tys. książek. Są to otwarte polskie treści naukowe oraz licencjonowane zasoby zagraniczne.

Aktualności

TEST

Od 5 października 2015 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej będą mogli skorzystać z testowego dostępu do bazy INSPEC z zakresu fizyki, elektroniki, elektrotechniki, informatyki i budowy maszyn.

O rozpoczęciu testu poinformujemy w odrębnym komunikacie.


Przypominamy!

Jeszcze do 5 października 2015 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do Czytelni Internetowej ibuk. Zachęcamy do skorzystania!
Więcej informacji o bazie na stronie Biblioteki.

Do 31 grudnia 2015 r. można również korzystać z książek elektronicznych zawartych w bazie Knovel. Dostęp obejmuje następujące kolekcje tematyczne:

 1. Civil Engineering & Construction Materials
 2. Composites
 3. Electrical & Power Engineering
 4. General Engineering & Project Administration
 5. Mechanics & Mechanical Engineering
 6. Welding Engineering & Materials Joining
 7. Promotional Titles
Więcej informacji o bazie na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE 
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/