Dzisiaj jest:
środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian .

Zasoby licencyjne dostępne dla wszystkich instytucji akademickich w kraju

W B N
Wirtualna Biblioteka Nauki
Wirtualna Biblioteka Nauki to program realizowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, umożliwiający bezpłatny dostęp do zasobów licencyjnych dla instytucji akademickich (licencje krajowe), do polskich zasobów wydawniczych i bibliograficznych, a także konsorcyjne dostępy do zasobów treściowych i innych.

 

W ramach krajowej licencji akademickiej w 2020 r. dla pracowników i studentów Politechniki Świętokrzyskiej dostępne są bazy:

Korzystanie z serwisów jest możliwe ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej PŚk na podstawie autoryzowanych numerów IP.

Science Direct Czasopisma elektroniczne Elsevier są dostępne na serwerze wydawcy Science Direct oraz na serwerze Infona w ICM. Licencja obejmuje 1851 tytułów czasopism bieżących z rocznikami od 1995 r. oraz archiwa ponad 420 tytułów.
Licencja krajowa Elsevier została rozszerzona o wybrane pakiety książek: 1712 monografii z lat 2013 i 2014 oraz 803 wolumeny serii książkowych lub serii poradnikowych (handbooks) z lat 2011-2015. Książki są dostępne na serwerze wydawcy.
Springer Czasopisma i książki Springer są dostępne na platformie SpringerLink oraz na serwerze Infona w ICM. Licencja obejmuje 2243 czasopisma bieżące oraz 453 archiwalne. Ponadto dostępnych jest ok. 600 czasopism Open Access.
Licencja obejmuje także archiwa 26 serii książkowych (10 430 wolumenów do rocznika 2008), 16 653 e-książki anglojęzyczne wydane w latach 2004, 2005 i 2009-2011, 9492 e-książki anglojęzyczne wydane w 2017 r., 10 026 e-książek anglojęzycznych wydanych w 2018 r. oraz e-książki w dostępie testowym.
Web of Science Web of Science to kolekcja baz danych produkowanych przez firmę Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters). W bazach WoS indeksowane są czasopisma znajdujące się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska), która obejmuje ponad 24 000 tytułów.
Komplet baz objętych licencją jest udostępniany na platformie Web of Science. Od 2018 r. w ramach licencji pilotażowej jest możliwy dostęp do InCites - narzędzia do analizy danych zawartych w bazach WoS.
Dla użytkowników w Polsce wydawca stworzył stronę informacyjną na temat zasobów WoS.
EBSCO Pakiet podstawowy EBSCO zawiera 16 baz danych, w tym 9 baz pełnotekstowych zawierających czasopisma naukowe, książki, gazety i inne publikacje oraz 7 baz bibliograficznych (abstraktowych).
Szczegółowe informacje Wydawcy o pakiecie podstawowym EBSCO oferowanym w ramach licencji krajowej.
Bazy dostępne są na platformie EBSCOhost 2.0. Informacje o bazach i przewodniki do korzystania z platformy są dostępne w języku polskim.
Nature Czasopismo Nature jest udostępniane na serwerze wydawcy Nature Publishing Group (NPG). Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i roczników archiwalnych od roku 2010.
Science Czasopismo Science jest udostępniane na serwerze wydawcy American Association for the Advancement of Science. Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.
Scopus Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Obejmuje ponad 23 000 recenzowanych czasopism, 145 000 książek oraz inne publikacje. Baza Scopus podaje także indeks Hirscha liczony w oparciu o publikacje od 1970 r. Scopus jest udostępniany na serwerze producenta.
Od 2018 r. w ramach licencji pilotażowej jest możliwy dostęp do SciVal - narzędzia do analizy danych zawartych w bazie Scopus.
Wiley Czasopisma Wiley udostępniane są na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Licencja obejmuje 1400 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 r.
Licencja krajowa Wiley została rozszerzona o 2450 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015. Roczniki czasopism od 2012 r. oraz zakupione książki są archiwizowane na platformie Infona w ICM.
Na serwerze wydawcy dostępna jest także strona Wiley w Polsce w języku polskim z dodatkowymi informacjami i linkami do zasobów Wiley objętych licencją krajową.

Na górę strony