Dzisiaj jest:
niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna .

Bazy danych dostępne w Bibliotece Głównej

Nazwa bazyOpis
LEX OMEGA on-line

instrukcja instalacji

System Informacji Prawnej zawierający teksty aktów prawnych (m.in. z Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego) oraz wykładnię prawną w postaci orzecznictwa sądów i administracji, piśmiennictwa prawniczego i pism urzędowych.

Baza obejmuje również moduły tematyczne: Informator Prawno-Gospodarczy (zawiera ogłoszenia m.in. z Monitora Polskiego "B"), Komentarze, Polska Bibliografia Prawnicza, Prawo Europejskie i Prawo Miejscowe.

LEX OMEGA w wersji on-line jest aktualizowany codziennie. Dla użytkowników Biblioteki Głównej baza dostępna jest w Pracowni Multimedialnej (p. 118), pokoju pracy indywidualnej (p. 117) oraz w Boksie Multimedialnym w Oddziale Wydawnictw Ciągłych (II piętro). Przy stanowiskach znajdują się instrukcje do korzystania. Po zakończeniu pracy należy koniecznie przed zamknięciem okienka przeglądarki wylogować się z programu.

Wszelkie pytania, problemy techniczne i inne związane z LEXem, a także możliwość zorganizowania bezpłatnych szkoleń na miejscu - przedstawiciel firmy Wolters Kluwer: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , kom: +48 882 149 864

 

Bazy danych ogólnodostępne w Internecie

Dorobek naukowy Baza bibliograficzna zawierająca dorobek naukowy pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Aktualizowana systematycznie w miarę dostarczania informacji przez Autorów. Dostępna w katalogu bibliotecznym EOS.
SYNABA Ogólnodostępna baza zamieszczająca opisy prac naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych, rozpraw doktorskich i habilitacyjnych oraz ekspertyz naukowych wykonanych w polskich jednostkach naukowych i badawczo-rozwojowych. Baza jest tworzona i udostępniana przez Ośrodek Przetwarzania Informacji. SYNABA obejmuje prace, wprowadzane do bazy od 1999 r. (ponad 100 000 opisów).
SYMPOnet Jest to baza danych o materiałach konferencyjnych dostępna on-line za pośrednictwem Katalogu Centralnego Politechniki Warszawskiej - jako bazę do wyszukiwania należy z listy rozwijanej wybrać SYMPOnet.
Przewodnik Bibliograficzny Polska bibliograficzna baza książek, tworzona i udostępniana przez Bibliotekę Narodową. Aktualizowana na bieżąco. Zawiera opisy książek od 1973 r.
Bibliografia Zawartości Czasopism Baza rejestruje materiały z wydawnictw ciągłych, głównie z czasopism, które wpływają do Biblioteki Narodowej jako egzemplarz obowiązkowy. Zawiera opisy bibliograficzne artykułów z ok. 1800 czasopism.
SIBD Spawalniczy Informacyjny Bank Danych - stale aktualizowana baza danych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, zawierająca informacje o materiałach, urządzeniach, programach komputerowych, certyfikacji, szkoleniach oraz usługach w dziedzinie spawalnictwa.
BASPAW Spawalnicza baza bibliograficzno-abstraktowa, tworzona na podstawie zbioru specjalistycznych czasopism polskich i zagranicznych oraz innych materiałów zgromadzonych w bibliotece Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Baza istniejąca od 1973 roku jest aktualizowana na bieżąco.
SAWIOS Baza danych tworzona w Ośrodku Informacji Naukowej Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie, rejestrująca informacje o artykułach polskich i zagranicznych zawartych w czasopismach gromadzonych w Instytucie Obróbki Skrawaniem w Krakowie.
Aprobaty i Rekomendacje Techniczne Baza danych dostępnych w wersji elektronicznej Aprobat i Rekomendacji Technicznych Instytutu Techniki Budowlanej.